Château Figeac, Saint-Émilion, Premier Grand Cru Classé 2013

L24,000.00

Chateau Figeac nje nga verat me te mira dhe me njohura te Saint-Emilion,

shërbehet më së miri në 15.5 gradë Celsius, 60 gradë Fahrenheit. Temperatura e ftohtë, i jep verës më shumë freski 

Chateau Figeac shkon më së miri me të gjitha llojet e pjatave klasike të mishit viçit, mishit të derrit,  qengjit, rosës,  pulës së pjekur, Chateau Figeac është gjithashtu e mirë kur shijohet me kuzhinen aziatike, sigurisht dhe me peshkun ton, kërpudha dhe makarona.

Delivery Date:
Categories: , Tag: Product ID: 1636

Additional information

Size
Variants

Bianco

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Château Figeac, Saint-Émilion, Premier Grand Cru Classé 2013”

Your email address will not be published. Required fields are marked *