Château PICQUE CAILLOU Pessac-Léognan 2016

L2,500.00

Château Picque Caillou është një verë me të vërtetë e jashtëzakonshme e kuqe,
nga zona Pessac-Léognan, e prodhuar nën drejtimin e Denis Dubourdieu dhe duke përdorur praktika moderne të vreshtarisë.
Një përzierje perfekte e Cabernet Sauvignon dhe Merlot,
vera mbahet për 12 muaj në lis para se te dal ne treg. Aromat e dendura të erëzave, frutave të kuq dhe vaniljes sjell nje shije te qershis se kuqe.

 

Out of stock

Categories: , Tag: Product ID: 1630

Additional information

Size
Variants

Bianco

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Château PICQUE CAILLOU Pessac-Léognan 2016”

Your email address will not be published. Required fields are marked *