Le Benjamin de Beauregard Pomerol 2014

Benjamin de Beauregard eshte etiketa e dyte e nje prej pronave me te njohura ne Pomerol  Chateau Beauregard!

Tasting Grand Cru Classes

Verë me një aromë jashtëzakonisht të këndshme me nuanca qershie, kumbullash, tartufi, dhe nota toke dhe bimesh.Vera ka një trup mesatar, shije me nuanca kremoze të frutave te zeza sidomos manaferrave, tanine të bollshme dhe te mendafshta!

Categories: , Tags: , , , , , , Product ID: 2525

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Le Benjamin de Beauregard Pomerol 2014”

Your email address will not be published. Required fields are marked *