Chablis, Burgundy 2018

L5,000.00

Chablis nga Domaine Albert Bichot, Të vendosura në Yonne të Burgundy, vreshtat shtrihen në një rreze rreth njëzet kilometra rreth fshatit Chablis. Hardhitë mbillen në shpate mjaft të buta (Lartesi 5 deri në 20%), të cilat kanë drejtime të ndryshme.

Chablis Nga Albert Bichot Vjen Eksluzive per Grand Cru Classe!

Tasting Grand Cru Classes

E freskët dhe elegante, aromë me nuanca limoni dhe minerale.
Harmonia e bukur e përgjithshme me fuqi dhe gjatësi të jashtëzakonshme.
Shijoni freskinë e tij si aperitiv ose shoqërojeni atë me fruta deti, peshk, ose pasta në mënyrë që të vlerësoni pasurinë e tij.

Categories: , Tags: , , Product ID: 2427

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chablis, Burgundy 2018”

Your email address will not be published. Required fields are marked *