Blanc Sec de Suduiraut, Bordeaux Blanc 2016

L3,800.00

Freskia e kenaqesia qe te jep Le Blanc Sec de Suduiraut pasqyrojnë profesionalizmin e ekipit të Pierre Montégut dhe saktësinë që ata përdorin, nje vere delikate e shijshme qe sdo ta harroni kollaj.

Për të prodhuar këtë verë, përzgjodhën një komplot specifik të vreshtit Suduiraut, të mbjellë kryesisht me hardhi Semillon. Zhavorri  i imët dhe terri me rërë sjell aroma frutash dhe një freski të bukur për verën.

Tasting:
Le Blanc Sec de Suduiraut 2016 është me ngjyrë të verdhë të lehta, me të dhëna të gjelbërta. nuhatja është delikate, me aroma lulesh, fruta të bardha.  Palata shpreh shënime të dardhës, Edhe pse është akoma shumë e re, ky është një vit tërheqës që premton të zhvillohet jashtëzakonisht mirë.

Categories: , Tags: , Product ID: 2301

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Blanc Sec de Suduiraut, Bordeaux Blanc 2016”

Your email address will not be published. Required fields are marked *